MASÁŽ A JEJ ÚČINKY

Masáž je láskyplný dotyk, ktorý dokáže robiť niekedy aj zázraky a nielen to. Navyše je sprevádzaný aj inými vecami, napríklad po zdravotnej stránke je charakterizovaná ako sústava hmatov, ktoré vykonáva masér rukami na tele masírovaného určitou intenzitou tlaku s cieľom liečebným, preventívnym a zbavujúcim stresu.

Masáže pôsobia priaznivo na kožu, svalstvo, väzivo, kosti, kĺby, ale aj na cievny, lymfatický, nervový, respiračný či tráviaci systém.

Účinok masáže sa prejavuje zvýšením prekrvenia buniek, svalov, kože, nervov, ale aj vnútorných orgánov a tým sa zvýši aj prísun kyslíka, živín, ochranných látok do tela a následne sa potom zlepšia aj chemické, fyziologické a ďalšie pochody v tele a štartuje sa tak aj naša imunita.

Všetko so všetkým súvisí a organizmus je veľmi múdry systém v ktorom je všetko  navzájom prepojené. Keď sa napríklad vykonáva reflexná masáž chodidla tak cez určité body na chodidle sa tak aktivujú aj vnútorné orgány, ale aj jednotlivé zóny chrbta.

Masážou môžeme rozrušiť aj svalové zatvrdliny takzvané myogelózy a spazmy, ktoré často máva človek bežne, najviac okolo lopatiek, ale aj v iných častiach tela najmä v oblasti chrbta a potom môžu spôsobovať stuhnutie a bolesť. V dnešnej dobe sa často stretávam aj s tým,  že ľudia často mávajú sedavé zamestnanie, najmä za počítačom, ale aj  home office,  tiež k tomu prispel a potom to má svoje následky, ktoré sa ukazujú hlavne na stuhnutej  krčnej chrbtici a krížoch.

Masáž pôsobí aj na tieto oblasti uvoľňujúco a liečivo,  klienti často odchádzajú spokojný, že sa im úlavý. Pomocou masáže sa pôsobí aj na nervové zakončenia pod kožou a tým pádom, aj zmierňuje bolesť. Masáž pôsobí navyše aj detoxikačne, lebo odvádza z tela škodlivé látky, prebytočnú vodu a toxíny a urýchľuje, látkovú výmenu, či spevňuje pokožku.

Sú rôzne typy masáži, niektoré sú relaxačne(oddychovo- uvoľňujúco), iné chcú viac nabudiť, „nakopnúť“ čiže stimulačne, prípadne detoxikačne, ale sú  aj iné špeciálne masáže. Podľa typu masáže si môžete zvoliť, akú masáž by ste aktuálne potrebovali, alebo ak sa neviete rozhodnúť, tak Vám rád poradím, aká masáž by bola pre Vás momentálne najvhodnejšia.

Zmenu môžete pocítiť už po prvej masáži

Teší sa na Vás masér Július….